Mano automobilyje Škoda Octavia (tas pats ir VW, Audi, SEAT) buvo sugedęs autopilotas (kruizo kontrolė). Kartais veikdavo, kartais savaime nustodavo veikti. Buvau prijungęs automobilį prie kompiuterio, jis rodė, kad problema su autopiloto jungikliu. Negalėjau patikėti, bet panaršęs internete suradau, kad tai dažnas gedimas. Pasirodo, užsiteršia įjungimo/išjungimo kontaktai ir jis nustoja veikti. Šiam gedimui aktualus požymis, kad kruizo kontrolė nustodavo veikusi staiga be jokios priežasties, o išjungus ir vėl užvedus variklį vėl pradėdavo veikti.

Remontas labai paprastas. Reikia nuimti prie vairo esančios kairės rankenėlės, ant kurios yra tas jungiklis, nugarėlę. Ji nusiima paprastai, užkišus peilį.

cruisecontrol1

Neatjungdami laidų, atsukame platoje esančius du varžtelius, kad plata atsiskirtų nuo jungiklių.

cruisecontrol2

Atskyrę platą, naudodami vatą ir spiritą išvalome visus kontaktus taip švariai, kaip galime, ir surenkame viską atgal. Spirito nebijokite, jis nepakenks, o perteklius išgaruos, bet jei naudosite degtinę, bus ne taip gerai, nes liks daug vandens, ilgai džius, reiks nušluostyti drėgmę.

cruisecontrol3

Beja šis gedima po pusmečio vėl buvo pasikartojęs ir dingo, taigi, kai kartotis pradės labai dažnai, kontaktus vėl valysiu.